Пам'ятник Роберту та Томасу Ельворті

Адреса

вулиця Ельворті, буд. 1


Пам'ятник англійським підприємцям братам Роберту і Томасу Ельворті, засновникам заводу «Ельворті» в місті Кропивницькому. Пам'ятник було урочисто відкрито на честь 130-річчя від заснування підприємства (1874) в липні 2004 року. Автори пам'ятника — скульптор М. О. Олійник і архітектор В. Є. Кривенко.

Усі фінансові витрати з виготовлення і встановлення пам'ятника взяло на себе підприємство ВАТ «Червона зірка», і монумент став своєрідним подарунком бюджетоутворюючого промислового гіганта рідному місту на честь 250-річчя Єлисаветграда (Кропивницького), що збіглось у часі з 130-літнім ювілеєм підприємства.

Почесне право відкриття пам'ятника було надано старшому онуку родини Ельворті — Майклу Кларксону Веббу. Пам'ятник являє собою скульптурну композицію з бронзи, встановлену на прямокутний постамент з червоного граніту.

Пам'ятник братам Ельворті є повнофігурним і композиційно витриманим — Роберт сидить на стільці, притримуючись за тростину, його брат Томас  стоїть поруч на повен зріст з руками, опущеними до невеликого стільчика. Погляди братів Ельворті, звернені до перехожих, сповнені гордощів і внутрішньої впевненості у добрій будучині започаткованої ними справи.

 


Залиш свій e-mail,
щоб бути в курсі нових подій
+2°/+2° +2°/-2°
UAH 39.7
EUR 1
UAH 36.9
USD 1
11.12.2023