Літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького

Адреса

вул. Тобілевича, 16

Телефони

(0522) 37-32-91

Режим роботи

Пн-Пт: 10:00-17:00 Сб: Вихідний Нд: 10:00-17:00

     Літературно-меморіальний музей визначного діяча української культури 2-ї половини ХІХ - початку ХХ століття Івана Карповича Карпенка-Карого (Тобілевича) відкритий у 1995 році за ініціативи Кіровоградської обласної організації Спілки письменників України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури з нагоди 150-річчя від дня народження драматурга і актора. 

     Музей розміщено у меморіальному будинку, з яким пов’язно 11 років життя письменника (1872-1883) у колишньому Єлисаветграді. У цих стінах він розпочав свою літературну діяльність. Садиба Тобілевичів пам’ятає імена видатних діячів українського театру Миколи Садовського, Панаса Саксаганського, Марії Садовської-Барілотті, культурних та громадських діячів 2-ї половини ХІХ століття Миколи Лисенка, Марка Кропивницького, Миколи Аркаса, Марії Заньковецької, Михайла Старицького, Петра Ніщинського, Софії та Олександра Русових, Євгена Чикаленка, Олександра Тарковського.

    Музейні фонди налічують близько 16000 предметів. Серед них - матеріали більш як про 250 представників письменницького цеху – наших земляків. Для нащадків збережено прижиттєві видання творів І. Карпенка-Карого та М. Кропивницького, твори В. Винниченка, видані на початку ХХ століття оригінали фото корифеїв українського театру, меморії Євгена Маланюка, автографи Арсенія Тарковського, Василя Козаченка, Юрія Мокрієва, Сави Голованівського, Володимира Базилевського, Миколи Смоленчука, добірки книг наших земляків 30-х років минулого століття,  матеріали з особистих архівів письменників-земляків часів Другої світової війни та багато іншого.       

      Садова зона і внутрішній двір - невід’ємна частина міської садиби Тобілевичів. Це - місце для концертів, творчих посиденьок, літературних пікніків та квестів, рекреаційний простір для відвідувачів різного віку.


      

Залишити свій відгук
Залиш свій e-mail,
щоб бути в курсі нових подій
+17°/+17° +17°/+16°
UAH 43.8
EUR 1
UAH 40.3
USD 1
27.05.2024